نباید از امر به معروف و نهی از منکر ترسید

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: مردم و متدینین باید با افتخار در برابر منکر بایستند و حتی از قانون شکنان و هنجار شکنان فیلم تهیه و برای مراجع قضایی و انتظامی ارسال کنند، زیرا این‌ها بدنبال ضربه زدن به عفت عمومی هستند.
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای افزود: دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است تا پایبندی مردم را بکاهد، ولی ما نباید منتظر دستگاه‌های دولتی و حکومتی برای برخورد باشیم، بلکه همه آحاد جامعه بدون هیچ نگرانی و ترسی باید در برابر هنجار شکنی‌ها بایستیم.
وی گفت: امروز دشمن بیش از گذشته از نظام جمهوری اسلامی ایران نگران است، زیرا پس از چهل سال خود را ضعیف‌تر و ناتوان‌تر از گذشته و جمهوری اسلامی ایران را مصمم‌تر، پرقدرت‌تر و با صلابت‌تر در راه هدف می‌بیند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: وزارت خارجه آمریکا در ماه‌های اخیر به‌طور مشخص برنامه‌ای با میلیون‌ها دلار برنامه‌ریزی کرده تا چهره آمریکا را بزک کند خود را قابل مذاکره نشان داده و از تنفر مردم ایران از خود بکاهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه به ما اعتراض می‌کنند چرا می‌خواهید تحریم را دور بزنید، افزود: باید به این نگاه ظالمانه در دنیا تأسف خورد، اموال کشور‌ها را توقیف می‌کنند و هر نوع فشاری را می‌آورند، آنگاه افرادی که تحریم را دور می‌زنند را محکوم می‌کنند.
وی افزود: به‌طور حتم تحریم را دور می‌زنیم و برای ادامه زندگی عزتمندانه خود تلاش می‌کنیم.
معاون اول قوه قضائیه گفت: امروز فشار اقتصادی بر مردم وجود دارد که همه مدیران نظام، قوه قضاییه، مقننه و مجریه باید تلاش کنیم از همه امکانات برای مقابله با این فشار اقتصادی استفاده کنیم.
وی افزود: دشمن فشار اقتصادی را زیاد کرده تا صبر مردم لبریز شود، اما همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند؛ تولید داخلی و رونق تولید کلید اساسی عبور از این وضعیت است.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برنامه‌های دستگاه قضا برای حمایت از شعار سال گفت: حمایت بی دریغ از فعالان اقتصادی که فعالیت صحیح دارند، مبارزه با کسانی که مانع فعالیت‌های تولیدی می‌شوند، برخورد قاطع، سریع و دقیق با فساد، برخورد با متخلفین در دستگاه‌های دولتی، تلاش همراه با سازمان‌های مردم نهاد برای پیشگیری از تعطیلی کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی و به تولید بازگرداندن واحد‌های تعطیل شده از مهمترین برنامه‌های دستگاه قضا برای کمک به رونق تولید است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: اگر بخواهیم در مبارزه با فساد کارمان اثرگذار باشد باید کارمان دقیق، قاطع و دور از تبعیض باشد.
وی با اشاره به اینکه می‌گویند چرا یک فرد با کت‌وشلوار به دادگاه آمده و دیگری با لباس زندان، گفت: کسی که با وثیقه آزاد است و از خانه به دادگاه می‌آید با لباس بر تن به دادگاه می‌آید و آن‌کس که در زندان است با لباس زندانی می‌آید.
معاون اول قوه قضائیه گفت: هرمزگان حقیقتاً جامع مذاهب است و دشمن از این مهربانی و وحدت و بصیرت و از این کنار هم بودن ناراحت و مضطرب است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه امروز مسائلی که در قوه قضاییه مطرح می‌شود تنها بعد قضایی و حقوقی ندارد، گفت: در بسیاری از موارد مسئال قضایی دارای ابعاد مختلف است که باید ضمن حفظ استقلال با مشورت و همفکری مسائل را حل کرد.
وی با اشاره به پرونده توقیف هزار کانتینر کالای قاچاق در هرمزگان گفت: در این گونه پرونده‌های کلان باید بدنبال متهمان اصلی و صاحبان اصلی محموله بود که البته در این پرونده گرچه کمی دیر، اما مشخص شد.
وی ضمن قدردانی از حجت الاسلام اکبری رئیس کل پیشین دادگستری هرمزگان گفت: آقای صالحی رئیس کل جدید دادگستری هرمزگان نیز از نیرو‌های دلسوز و آشنا با امور قضائی است.
وی همچنین از رئیس کل دادگستری هرمزگان خواست شخصاً بر عملکرد مجموعه نظارت داشته باشد، برای کاهش زمان دادرسی و تسریع اجرای احکام تلاش کند و تکریم مردم و کارکنان را در اولویت قرار دهد.
نماینده، ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز در این مراسم گفت: مردم با گرانی‌ها می‌سازند، اما نمی‌توانند فساد را تحمل کنند.
آیت الله نعیم آبادی افزود: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اولین توصیه‌شان، امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده می‌دانند که یکی از عوامل مهم در امیدوار کردن مردم، برخورد دستگاه قضا با دانه درشت‌ها و رفع تبعیض است.
وی گفت: نبودن تبعیض، برخورد قاطع، پاره کردن سیم‌های اتصال به قوه قضائیه، عدم اجازه به ورود عناصر قدرت به دستگاه قضا باعث خوشحالی مردم می‌شود و این‌ها حرف دل مردم است.
استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت: امروز هرمزگان پیشانی کشور در مقابله با جنگ اقتصادی است و نقشی استراتژیک دارد.
فریدون همتی با اشاره به اینکه هرمزگان ازلحاظ شاخص امنیتی در بین چهار استان برتر کشور است، گفت: سطح امنیت در هرمزگان ارتقا یافته که نشان‌دهنده تلاش مسئولین، مشارکت مردم و نقش بی‌بدیل دستگاه قضایی هرمزگان است.
وی گفت: با نگاه جدیدی که آیت‌الله رئیسی در حمایت از فعالین اقتصادی و رونق تولید و جلوگیری از توقف فعالیت واحد‌های تولیدی دارد، مشکلات روزبه‌روز کاسته می‌شود.
امام جمعه اهل سنت بندرعباس نیز در این مراسم با اشاره به وجود وحدت موجود در هرمزگان بین اهل سنت و شیعه گفت: امروز دشمن ما مشترک است، زیرا بدنبال مقابله با احکام الهی مانند حجاب و جلوگیری از اجرای حدود الهی است.
سید عبدالباعث قتالی افزود: امیدواریم در برخی احوال شخصیه مانند ارث که تقاوت فقهی وجود دارد بتوان از قضات اهل سنت نیز در دستگاه قضایی استفاده کرد.
حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری پیشین هرمزگان نیز در این مراسم از کاهش پرونده‌های مسن و قدیمی، افزایش سرعت رسیدگی به دادرسی ها، رسیدگی به پرونده‌های کلان اقتصادی، افزایش ۳۰ درصدی تعداد قضات استان به عنوان بخشی از عملکرد شش ساله خود در دستگاه قضایی استان یاد کرد.
علی صالحی رئیس جدید دادگستری هرمزگان نیز در این مراسم گفت: امنیت استان مهم‌ترین اولویت وی در دوران مسئولیتش خواهد بود.
وی افزود: مبارزه با قاچاق کالا، فساد در هر نوعی، تکریم و احترام مردم و مراجعان به سیستم قضائی، رسیدگی به نیاز‌ها و مسائل قضات و کارکنان از دیگر اولویت‌ها است.
در پایان این مراسم از زحمات شش ساله حجت الاسلام اکبری در ریاست دادگستری هرمزگان قدردانی و با حکم رئیس قوه قضائیه، علی صالحی به عنوان رئیس کل دادگستری هرمزگان معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =