امر به معروف به یک هنجار اجتماعی تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، سید عباس صالحی در بازدید از غرفه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نمایشگاه قرآن با ارزشمند شمردن رویکرد جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر، گفت: بحث تقلیل گرایی در بحث امر به معروف یک نماد مهم بوده اما تأثیر معکوس گذاشته است.

وی در ادامه افزود: دامنه معروف بسیار وسیع است و مهمترین معروفات در حوزه اجتماعی وجود دارد و تلاش ستاد امر به معروف در ترویج امر به معروف و نهی از منکر که وظیفه اصلی این ستاد است بسیار قابل قدردانی است.

صالحی با تاکید بر اینکه ستاد امر به معروف باید امر به معروف را به یک هنجار اجتماعی تبدیل کند، گفت: جریان‌های مختلف سیاسی و اجتماعی باید حس بکنند امر به معروف برای بقای جامعه و بقای اسلام و انقلاب، نیازمند است و یک امر جناحی و سیاسی نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به روایات معصومین در ادامه افزود: طبق روایات اگر امر به معروف باشد هم اسلام و هم جامعه حفظ خواهد شد. با این نگاه کارهای خوبی انجام شده و باید حرکت‌های مثبت ادامه داشته باشد.

وی در پایان ضمن تشکر از ستاد امر به معروف به سبب موفقیت در رویکرد جدید نقد مسئولان توسط مردم، گفت: نگرش بسیار ارزشمندی در رویکرد جدید ستاد قرار دارد و می‌تواند کمک‌های شایانی به تمامی مسئولان کشور در آگاهی سازی و دوری از ناهنجاری و خطا انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + چهارده =