فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر باید سرلوحه افراد مؤمن قرار بگیرد‌

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در دومین شب از لیالی قدر، این شب را یکی از شب‌های مهم و سرنوشت ساز برای انسان‌ها دانست و اظهار داشت: با بهره‌مندی مطلوب از لیالی قدر می‌تواند ضمن جبران گذشته انسان، حال انسان را آسمانی کند و آینده مومنان را به نور سعادت و رستگاری رقم بزند.

وی با بیان اینکه شب قدر می‌تواند کار هزار ماه را انجام دهد گفت: انسانهای آگاه و با معرفت این شب را که متعلق به امام عصر (عج) است را مورد توجه ویژه قرار می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه انسان‌های با بصیرت لیالی قدر را احیاء می‌کنند تصریح کرد: با توجه به اینکه انسان در طول زندگی ظرفیتی برای خویش فراهم کرده است شب قدر ظرفیت انسان محاسبه می‌کند و بر اساس آن تقدیرات الهی، خیرات و برکات خداوند متعال نصیب انسان‌ها می‌شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به وصیت نخستین امام شیعیان هنگام شهادت افزود: تقوای الهی، اقتصاد حلال، رفتار، گفتار نیکو، زندگی بدون گناه از تاکیدات حضرت علی‌بن ابیطالب(ع) در وصیت نامه است.

آیت‌الله صفایی بوشهری، با تاکید بر مطالعه و عملیاتی کردن وصیت نامه حضرت علی(ع) خاطر‌نشان کرد: قدرت، ثروت، شهرت، شخصیت و دیگر امور دنیایی نمی‌تواند انسان را در آخرت شفابخش باشد که در این زمینه عمل انسان باید فرجام پاداش الهی باشد.

وی، با تاکید بر توجه به نیازمندان و مقابله با ستمگران افزود: یاری مظلومان از ویژگی‌های افراد مومن است و بهترین توشه برای آخرت، تقوای الهی و زندگی بدون گناه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر رفع اختلاف در خانواده‌‌ها و جامعه، رسیدگی به ایتام، صله‌رحم، همسایه‌داری و انس با قرآن را از دیگر ویژگی افراد مومن و خداجو دانست و تاکید کرد: جهاد در راه خدا و تقویت پیوند مسلمانان باید مورد توجه ویژه روزه‌داران و افراد دین‌خواه قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر باید سرلوحه برنامه‌های افراد مومن قرار بگیرد تصریح کرد: فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر که از وصیت‌های مولی الموحدین حضرت علی (ع) است بی‌توجهی به این فرهنگ نه تنها حاکمیت انسان را دچار مشکل می‌کند بلکه فرهنگ، نظام سیاسی و اجتماعی جامعه را دچار بحران می‌کند.

وی، بیان کرد: فریضه مهم الهی امر به معروف و نهی از منکر همواره مورد تاکید مولی الموحدین علی (ع) بوده که باید این مهم سرلوحه برنامه افراد مومن درتمام مراحل زندگی و جامعه قرار بگیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری به اهمیت وحدت در جامعه پرداخت و بیان کرد: یکی از سفارشات اکید مولای متقیان حضرت علی(ع) به مسلمانان، اتحاد و وحدت و تقویت آن در جامعه است که در این راستا باید مسلمانان این مهم را سرلوحه برنامه خود قرار دهند.

در این آیین پس از برگزاری آیین ویژه شب زنده‌داری در سوگ شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) عزاداری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =