هیچ یک از عبادات انسان بدون امر به معروف و نهی از منکر مقبول درگاه الهی نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت الله مکارم شیرازی در مراسم احیای شب قدر در مدرسه امام کاظم (ع) با ذکر این مطلب ادامه داد: مقدرات بعد از تعیین در اختیار امام زمان (عج) عرضه شده و آن حضرت نیز به آن صحه می گذارد.

وی خاطرنشان کرد: نکته ای که در این زمینه باید به آن اشاره کرد آن است که مقدرات یک سال آینده انسان طبق لیاقت و شایستگی ‌فرد تعیین شده و سرنوشت فرد از سرشانس یا قرعه کشی تعیین نمی‌شود؛ اصل مطلب این است که مقدرات انسان بر مبنای صفات و ویژگی های فردی تعیین خواهد شد.

آیت الله مکارم همچنین زیارت خانه خدا را محور وحدت جامعه اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مسئله حج مسئله بسیار مهمی است که به هیچ عنوان نباید نسبت به آن کم توجهی شود؛ فراموش کردن حج توسط مسلمان از جمله سیاست‌های انگلیس بوده است که بر آن اصرار دارد زیرا به اعتقاد آنها، مسیحیت تا زمانی که حج برپاست، در خطر است.

این مرجع تقلید با ذکر این مطلب که هیچ یک از عبادات انسان بدون امر به معروف و نهی از منکر مقبول درگاه الهی نمی‌شود، اظهارکرد: یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشیم آن است که اگر ما از فرزندان خود غافل شویم فضای مجازی، هواهای نفسانی و دیگر معضلات اجتماعی آنها را با خود خواهد برد.

وی با اشاره به مسائل رخ داده در چند مدرسه هم اظهارکرد: به هیچ عنوان نباید فراموش شود که اینجا کشور اسلامی است و پخش چنین سرودهای مبتذلی با رقص به هیچ وجه پذیرفتنی نیست، همچنین سند ۲۰۳۰ نیز یک سند کاملاً استعماری بوده و نباید اجازه اجرای آن داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 4 =