‌امربه معروف و نهی از منکر ‌اساسی‌ترین راه تحکیم بنیان‌های فرهنگی است

‌نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ورامین گفت: برای اجرای درست امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید همه وارد صحنه شوند.

‌آیت الله سید مرتضی محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: دین مبین اسلام الگوها و شاخص‌های متعددی ارائه داده و انسان‌ها را به پیروی از سیره عملی و نظری آنان دعوت کرده است و انسان با ایمان با تاسی از سیره این شخصیت‌ها می‌تواند راه نجات و سعادت خود را طی کنند.

امام جمعه شهرستان ورامین با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) افزود: حضرت زهرا (س) را می‌توان الگوی کامل یک زن مسلمان دانست که در هر زمان و مکانی حاضر نشد اصول و ارزش‌های اسلامی را فراموش کند و همین مساله باعث جاودانگی این شخصیت برجسته تاریخ اسلام شد و امروز تمام زنان مومنه و با فضیلت باید با اقتدا به این بانوی با کرامت همواره در حفظ حجاب و ارزش‌های اسلامی خود کوشا باشند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت وحدت در عصر حاضر بیان کرد: یک سوم جمعیت جهان را مسلمانان تشکیل می‌دهند و بر اساس این ظرفیت باید مسلمانان حرف اول را در دنیا بزنند ولی متأسفانه استکبار بر کشورهای اسلامی تسلط پیدا کرده‌اند.

محمودی تصریح کرد: امروز دشمنان دین اسلام به طرق مختلف در صدد ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در بین مسلمانان هستند که با کمال تأسف تا حدودی هم موفق شده‌اند و هر روز شاهد تخریب و ویرانی و کشتار در کشورهای مسلمان از جمله در مصر، عراق، سوریه و لبنان هستیم، در واقع دشمنان با دنبال کردن این موضوع در تلاش هستند تا از گسترش بیداری اسلامی در جهان ممانعت به عمل آورند.

باسابقه‌ترین امام جمعه کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت شهدای امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: قطعاً یاد و راه شهدایی که این واجب فراموش شده را احیا کردند هیچگاه از ذهن و یاد ملت ایران پاک نخواهد شد.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر نشان دهنده غیرت دینی و ملی مردم ولایتمدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و اساسی‌ترین راه تحکیم بنیان‌های فرهنگی است و هدف عمده و اساسی در امر به معروف و نهی از منکر محقق شدن معروف و زدوده شدن منکر است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین گفت: برای اجرای درست امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید همه وارد صحنه شوند، اجرای امر به معروف و نهی از منکر یکی از ضرورت‌های کنونی جامعه اسلامی بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =