علل فساد اقتصادی و مشکلات اخلاقی، بی‌توجهی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با عنوان این مطلب که سوءاستفاده‌های مالی و اختلاس زیبنده جامعه اسلامی نیست، علل فساد اقتصادی برخی افراد و گرفتارشدن در مشکلات اخلاقی را بی‌توجهی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست.

وی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را یکی از فرایض واجب دینی دانست و اذعان داشت: خداوند متعال بارها در آیات متعدد قرآن بر اجرای آن تاکید فراوان کرده‌اند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به شرایط کنونی حاکم بر جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: امروز دشمن با صرف هزینه‌های زیاد و تبلیغات درصدد ضربه‌زدن بر پیکره نظام اسلامی است، در این راستا مسولان نظام در برابر مردم مسؤولیت خطیری دارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به واجب بودن فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: اجرای این فریضه دینی یک وظیفه عمومی است.

وی تاکید کرد: ترویج و تبلیغ فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه سبب تقویت و گسترش فضای معنوی در جامعه می‌شود و منکرات در جامعه کاهش می‌یابد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی همچنین تصریح کرد: نهادینه‌شدن فرهنگ زکات در جامعه از گسترش فقر پیشگیری می‌کند.

وی یادآور شد: مسؤولان ادارات باید فریضه امر به معروف را مورد توجه جدی قرار دهند و در جلسات ستاد امر به معروف حضور داشته باشند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان بر تخصیص هزینه‌های ادارات در حوزه‌های فرهنگی و در جهت درست تاکید کرد و گفت: منکرات بسیاری در جامعه رسوخ پیدا کرده است که این مسایل باید از سوی کارشناسان اجتماعی و فرهنگی ریشه‌یابی شود.

وی بر برنامه‌ریزی در زمینه سرگرمی‌های آموزنده و مناسب برای نوجوانان تاکید کرد و گفت: کارشناسان و مسولان فرهنگی توجه ویژه‌ای به اوقات و فراغت نوجوانان داشته باشند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به گام دوم انقلاب مورد نظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و خودسازی، جامعه‌پروری و تمدن‌سازی را از مولفه‌های مورد نظر مقام معظم رهبری عنوان کرد.

به گفته وی، توجه به این مولفه‌ها و ایجاد کشور اسلامی و تمدن‌اسلامی زمینه‌ساز گسترش فرهنگ اسلامی و ظهور حکومت اسلامی خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: ما به عنوان یک کشور اسلامی باید در راستای تحقق تمدن اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور حکومت اسلامی گام برداریم.

وی همچنین اضافه کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمک می‌کند و اثرات فرهنگ زیبایی در جامعه به جا خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − شش =