معرفی کتاب «حجاب‌شناسی: چالش‌ها و کاوش‌های جدید»

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف به مناسبت هفته حجاب و عفاف کتاب «حجاب شناسی: چالش های و کاوش های جدید» به قلم حسین مهدی‌زاده معرفی می گردد.

گوهر اسلام، سعادت و نجات آدمی است و باورهای دینی و احکام اخلاقی و فقهی در راستای این غایت نازل شدهاند. این آموزههای هستمندانه و بایستی از خالق حکیمی تجلّی مییابد که به نیازهای روحی و جسمی، مادی و معنوی، فردی و اجتماعی کاملاً آگاه است. احکام الهی مربوط به پوشش زن نیز با این فلسفه و حکمت حکیمانه صادر شده است. زن با عنصر حجاب اسلامی، به تهذیب و تزکیهی نفس و ملکات نفسانی پرداخته و قرب الهی را فراهم ساخته و زمینه ی رشد معنوی مردان را در اثر حفظ نگاه تأمین میکند؛ همچنان که خداوند سبحان خطاب به پیامبر میفرماید:” به مردان مؤمن بگو تا چشمهای خود را از نگاه ناروا بپوشانند و فروج و اندامشان را محفوظ دارند، که این بر پاکیزگی جسم و جان ایشان اصلح است”.

در کتاب حاضر به گونه پرسش و پاسخ مطالبی در باب حجاب با توجه به آیات قرآنی و روایات مطرح شده که برخی از آنها عبارت‌اند از :آثار و فواید حجاب، رابطه حجاب و عفاف، فلسفه تفاوت پوشش زن و مرد، رنگ مشکی چادر، رابطه حجاب و آزادی .

خوانندگان محترم برای مطالعه کتاب به اینجا مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =