انتصاب عضو شورای ‌پژوهشی پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسعلی امیری رئیس پژوهشکده، طی حکمی، جناب آقای دکتر علی سلیمی استادیار گروه جامعه شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه را به عنوان یکی از اعضای شورای پژوهشی پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر منصوب نمود.

در متن حکم چنین آمده است؛

«با عنایت به سوابق علمی و پژوهشی و تعهد شما، حضرتعالی را به مدت یکسال به عنوان یکی از اعضای شورای علمی پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر ستاد منصوب می نمایم ».

 

گفتنی است دکتر علی سلیمی عضو هیئت علمی و استادیار گروه جامعه شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و مجری طرح های متعدد علمی از قبیل: طرح پژوهشی «جامعه شناسی کجروی: با رویکرد اسلامی»؛ «نظریه قرآنی کجروی و بزه دیدگی: رویکرد کلان»؛ «آسیب شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه» و … بوده اند. ایشان دارای تألیفات متعدد در حوزه جامعه شناسی شامل کتاب و مقالات علمی هستند که در مجلات  و همایش های علمی به چاپ رسیده است.

برخی از تألیفات ایشان عبارت اند از :

۱. نماز و سازوکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی: تحلیل آیات قرآن و روایت های اهل بیت (ع) بر اساس دیدگاه های آسیب شناسی اجتماعی:پژوهش بین رشته ای/نفردوم ازدونویسنده/پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، ستاد اقامه نماز/.۱۳۹۵

۲. وبر و اسلام: با پانوشت های انتقادی: ترجمه و نقد / نفر دوم از ۳ مترجم / پژوهشگاه حوزه و دانشگاه /۱۳۸۰.

۳. همنشینی و کجروی: نگاهی به دیدگاه های اسلامی و یافته های اجتماعی: نفر اول از سه نویسنده / پژوهشگاه حوزه و دانشگاه /۱۳۸۸.

۴. جامعه شناسی کجروی (ویراست :۲) تألیف / نفر اول از دو نویسنده / پژوهشگاه حوزه و دانشگاه / چاپ اول: / ۱۳۸۵ چاپ چهارم: ۱۳۸۷.

۵. جرم و جرم شناسی: متن درسی نظریه های جرم و کجروی: ترجمه / مستقل / پژوهشگاه حوزه و دانشگاه / چاپ اول: ۱۳۸۳. چاپ دوم: / ۱۳۸۵چاپ چهارم: ۱۳۹۰.

۶. جامعه شناسی کجروی: تألیف / نفر اول از دو نویسنده / پژوهشگاه حوزه و دانشگاه / ۱۳۷۹.

۷.  تحلیل های ساختی و تضاد در نظریه قرآنی کجروی: بر اساس آرای تفسیری شیعه: رساله دکتری رشته جامعه شناسی (گرایش نظری ـ فرهنگی) / قم: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه / ۱۳۹۳.

۸. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =